Port "Resort Niegocin", Wilkasy ul.Niegocińska 7 11-500 Giżycko tel. 791-445-744 kubat.yachting@gmail.com

Wielkie Jeziora Mazurskie

Wielkie Jeziora Mazurskie stanowią największy w Polsce zespół połączonych kanałami jezior i zajmują około 20% powierzchni Krainy Wielkich Jezior.

Wielkie Jeziora Mazurskie położone są we wschodniej części Pojezierza Mazurskiego. Granice obszaru pokrywają się z geograficznymi granicami mezoregionu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, obejmując dodatkowo fragment Równiny Mazurskiej. Na południu Wielkich Jezior Mazurskich znajduje się zwarty kompleks Puszczy Piskiej, a od wschodu ogranicza kompleks Puszczy Boreckiej. Na północy obszar graniczy z Krainą Węgorapy, a od zachodu z Pojezierzem Mrągowskim.

System połączonych kanałami Wielkich Jezior Mazurskich na północy rozpoczyna jezioro Mamry, poniżej położone jest jezioro Niegocin przechodzące w jeziora rynnowe: Ryńskie, Tałty, Mikołajskie, Bełdany i Nidzkie. Na wschód od jeziora Mikołajskiego położone jest największe w Polsce jezioro Śniardwy.

Giżycko ze względu na swoje położenie jest świetną bazą wypadową i jednocześnie uważane jest za stolicę Mazur.

Żeglując po Mazurach, znajdziecie jedyny w swoim rodzaju klimat w czasie rejsu – uśmiechnięci ludzie pozdrawiają się wzajemnie, są życzliwsi, radośniejsi. Do tego piękna przyroda, malownicze widoki, cisza, powiew wiatru, wiele miejsc do łowienia ryb, kąpieli oraz urocze zakątki na wieczorne ogniska…
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą czarteru . Do dyspozycji klientów oddajemy w pełni przygotowane jachty do żeglugi to tak wspaniałych akwenach. Zarazem jesteśmy pewni, że czas spędzony na Mazurach przysporzy Państwu pozytywnych wspomnień na całe życie

>